„Ateitis CUP“ konferencijoje – skirtingos futbolo patirtys

Jubiliejinį dešimtąjį „Ateitis CUP“ turnyrą nuo šių metų spalį rengsiantys organizatoriai pristato naujieną – konferenciją, kurios metu savo patirtį pristatys šešių elitinių šalių akademijų pranešėjai.

„Daug kartų esu minėjęs, kad negalime sustoti vienoje vietoje. Prieš dešimtmetį reikėjo turnyrui padaryti gerą pradžią, vėliau norėjosi, kad jame dalyvautų Vakarų elitinių klubų akademijos, dabar norisi pristatyti žmones, kurie žino kuo kvėpuoja šiandienos futbolas“, – idėją pristatė pagrindinis turnyro organizatorius Dainius Gudaitis.

Konferencija bus surengta lapkričio 19 – 20 dienomis Vilniuje. Konferencijos tema – „Šiuolaikinės tendencijos jaunimo futbole“.

„Ši data pasirinkta neatsitiktinai. Tomis dienomis į Lietuvą atvyksta daugiausiai užsienio komandų, o jų treneriai iškart pareiškė norą dalyvauti šiame renginyje“, – sakė D.Gudaitis.

Konferencijos pranešėjai – garsiausių Europoje futbolo akademijų atstovai: Carstenas Hvidas Larsenas (FC „Nordsjaelland“),

Frederikas Blondalas (BK „Skjold“),

Markas O Sullivanas (AIK Solna),

Guillermo Hamdan Zaragoza (Madrido „Real“ universitetas),

Igoris Grebennikovas (Maskvos „Lokomotiv“ akademija),

Glennas van der Kraanas („Feyenoord“ akademija).

 

„Galiu drąsiai sakyti, kad pavyko surinkti elitą. Tarkime, profesorius C.Larsenas iš Danijos yra sporto psichologas, dirbantis su savo šalies jaunimo rinktinėmis. Jis kalbės apie talentų ugdymą profesionaliame futbole.

F.Blondalas 25 metus dirba masiniame futbole ir kuo puikiausiai išmano, koks yra masinio futbolo kelias iki elitinio futbolo.

M.O Sullivanas – mokslų daktaras, priklausantis sporto tyrimų komandai „Sheffild Hallam University“.Marko tinklaraštis „Footblogball“ yra jo mokymosi erdvė, kurioje jis bando užpildyti praktikos ir teorijos spragas rašydamas apie pedagogiką, treniruočių dizainą ir jaunimo ugdymo sporte sudėtingumą https://footblogball.wordpress.com

G.Hamdanas Zaragoza Madrido „Real“ klube yra atsakingas už trenerių paruošimą ir žaidėjų meistriškumą. Konferencijoje jis pristatys, kas yra periodizacija elitiniame jaunimo futbole.

I.Grebennikovas organizuoja meistriškumo kursus Rusijoje, jis dirba Maskvos „Lokomotiv“ akademijoje ir jo specializacija – 8 – 12 metų jaunuoliai.

Na, ir paskutinis pranešėjas – Roterdamo „Feyenoord“ akademijos koordinatorius Glennas van der Kraanas. Ši akademija penkerius metus iš eilės buvo pripažinta geriausia akademija Olandijoje, tai jis pasisakys tema „Talentų identifikavimas ir tobulinimas Roterdamo Feyenoord jaunimo akademijoje“, – renginio svečius pristatė D.Gudaitis.

Konferencija truks dvi dienas. Registracija el. paštu ateitiscupconference@gmail.com

Jau galvojate, kurią futbolo mokyklą išrinkti savo vaikams šiais metais? Siūlome Jums išbandyti mūsų mokyklos privalumus!

Visi norintys patekti į atrankas – skambinkite ir registruokitės į įvadines treniruotes!

Atrankas vykdys: Dainius Gudaitis (UEFA Pro trenerio licencija), Benjaminas Zelkevičius (UEFA Pro trenerio licencija), Valdas Ivanauskas (UEFA Pro trenerio licencija).

Nepraleiskite progos ir suteikite savo vaikui tokias futbolo treniruotes, kokių yra nusipelnę visi vaikai. Iki greito pasimatymo!

„Ateitis“ pradeda bendradarbiavimą su sportpoint.lt

Naujojo sezono proga pristatome Jums FM „Ateitis“ naująsias aprangas. Jomis puošis mūsų sportinių Anderlecht grupių auklėtiniai bei vyrų komanda. Naujas sezonas, nauji ir partneriai: nuo šiol mūsų mokykla bendradarbiauja su sportpoint.lt ! Išskirtiniai pasiūlymai tik mūsų mokyklos auklėtiniams. Sekite tolimesnes mūsų naujienas.

B.Zelkevičius pradeda techninio direktoriaus veiklą

Legendinis Lietuvos treneris Benjaminas Zelkevičius sugrįžta į futbolą. Nuo rugsėjo, pasitelkdamas savo patirtį ir keldamas „Ateities“ trenerių kvalifikaciją, ilgametis Vilniaus „Žalgirio“ ir Lietuvos rinktinės vyriausiasis treneris deda naują žingsnį savo karjeroje bei tikisi tokiu būdu prisidėti prie Lietuvos futbolo atgimimo. B.Zelkevičiaus misija – pagerinti treniruočių lygį, sudėlioti akcentus, kurie kartais treneriams atrodo nebūtinai svarbiausi.

 

 

„Mano pasirinkimą lėmė keli motyvai. Vienas jų – man įdomu sužinoti atsakymą, kaip gi „Ateitis“ sugebėjo aplenkti kitas mokyklas?

Jau stovyklos metu aš stebėjau italų trenerių vedamas treniruotes. Man patiko ir treneriai, ir vaikų užsidegimas, ir atsinešimas į darbą. Vis tik, galvoju, kad turėčiau ir aš kuo prisidėti ir ką pasakyti“, – sakė B.Zelkevičius, dalyvavęs kasmetinėje „Ateities“ pavasarinėje stovykloje, kurią vedė partneriai iš Italijos.

Per savo ilgą karjerą treneris jau yra turėjęs etapą „Ateities“ mokykloje ir, nepaisant to, kad tas etapas buvo trumpas, B.Zelkevičius buvo tas žmogus, kuris padėjo puikius pamatus komandai, vėliau tapusiai Elitinės lygos čempione. Maža to, tuomet akivaizdžiai pakilo ir bendras mokyklos vaikų lygis.

„Tuomet aš dirbau su mažais vaikais ir, neslėpsiu, man buvo labai sunku. Tas triukšmas, informacijos nepriėmimas.. tuomet pagalvojau, kad ne man (šypsosi). reikia suprasti, kad pačių mažiausiųjų futbole svarbiausi dalykai yra: trenerių atsinešimas, psichologija, pedagoginės žinios.

Su vyresniais yra kitaip. Todėl būsimoje savo veikloje galvoju, kad galėsiu prisidėti ir prie tų vaikų, kurie pirmuosius žingsnius jau yra žengę ir jiems jau daugiau reikia sužinoti apie taktikas, tendencijas, apie tai kur futbolas eina ir panašiai.

Pas mus pradingsta be proto daug gabių vaikų. Kodėl? Atsakymą aš turiu – baigę futbolo mokyklas, jie dažnai lieka niekam nereikalingi, o jų vietas užima užsieniečiai. Net jei jaunas žmogus patenka į A lygos komandą, bet joje nežaidžia, tobulėti jis neturi absoliučiai jokių šansų.

Išeitis – turėti savo komandą. Todėl ir „Ateities“ vienintelis kelias – iš savo užaugintų žaidėjų turėti stiprią komandą pirmoje lygoje, o vėliau savo jėgomis patekti ir į A lygą. Jei mums pavyks ši praktika, tai galėsiu sakyti, kad pasitarnavome visam Lietuvos futbolui“, – dėstė treneris.

Kalbėdamas apie kitas šiuo metu esančias didžiausias jaunimo futbolo problemas, B.Zelkevičius siūlė dviračio neišradinėti ir paminėjo visiems iki skausmo žinomus dalykus: infrastruktūra ir trenerių kvalifikacija.

„Viena vertus – tai vis dar yra problema, kita vertus – ji mažėja. Pavyzdžiui, dabar Vilniuje su infrastruktūra blogai yra tik šaltuoju metų laiku. Tačiau po metų šios problemos gali nebebūti.

Kalbant apie trenerius, tai jie auga kartu su žaidėjais. Tai neatskiriamas procesas. Yra geras pasakymas, kad trenerį žaidėjai padaro treneriu. Savo būsimame darbe aš stebėsiu treniruotes ir bandysiu patarti, kur galima padaryti geriau.

Supraskite teisingai, nebus taip, kad aš jiems nurodinėsiu. Tiesiog, jei pamatysiu kokią plonybę, tai būtinai ją aptarsim, išdiskutuosim. Nuo to bus tik geriau“, – sakė B.Zelkevičius.

„Ateities“ naujasis sezonas prasideda jau rugpjūčio 19 dieną, spalio 11 – ąją – startuos jubiliejinis dešimtasis „Ateitis CUP“ turnyras, o lapkričio 19 – ąją – „Ateitis CUP“ konferencija, kurios metu savo praktikas pristatys net šešių didžiųjų futbolo šalių lektoriai.

Sporto psichologija: „Vaikas neturi bijoti daryti klaidų“

Mūsų visuomenė yra įpratusi prie klausimo: kaip jaunam žmogui pereiti į suaugusiųjų sportą? Niekas tikslaus atsakymo nežino, bet bent jau bandoma to atsakymo ieškoti. Be abejo, kažkam tai pavyksta lengviau, kažkam sunkiau, bet bent jau yra bandoma.

Kur kas rečiau mūsų visuomenė susiduria su klausimu: o ką daryti, kad vaikas apskritai norėtų sportuoti ir įveiktų savo baimes? Ką daryti, kad tėvai neužblokuotų savo vaikų, o pastarieji nuo žaidimo jaustų kuo didesnį malonumą?

Apie tai kalbėjomės su sostinėje mokykloje psichologu dirbančiu Edvardu Šidlauskiu. Jo nuomone, pagrindinis besivystančio vaiko dėmuo – sėkmė jauname amžiuje. Nepriklausomai nuo jo veiklos.

„Jei mes kalbame apie 5-7 metų vaikus, tai reikia suprasti, kad jų intelektas dar nėra visiškai išsivystęs ir tuo metu vykstantys dalykai vaiką formuoja kaip asmenybę.

Aš dažnai tėvų klausiu, ar vaikas lanko būrelį arba net būrelius? Vaikas turi patirti sėkmę. Jei tai nutinka, jam geriau sekasi ir mokykloje, ir su tėvais, ir gyvenime. Teigiama savivertė veikia tarsi savotiškas dopingas, todėl susitikus vienodų sugebėjimų futbolininkams, daugiau pasieks tas, kuris labiau tiki tuo, ką daro.

Kitas dalykas – nereikia bijoti, jei vaikas iš pradžių bijo ar nenori įsileisti naujo dalyko. Tiesa, tada labai svarbus trenerio vaidmuo ir jo ryšys su vaiku. Vaikas turi nebijoti daryti klaidų, turi jaustis saugus, turi jaustis draugas“, – pasakojo psichika.eu portalo įkūrėjas E.Šidlauskis.

Futbolo mokykloje „Ateitis” su jauniausiais futbolininkais dirba jauni, veiklūs ir iniciatyvūs treneriai. Vienas jų Šarūnas Beivydas sako, kad dirbant su pačiais mažiausiais reikalinga didžiulė kantrybė.

„Be abejo, kad pradžia yra sudėtinga ir reikia daug kantrybės. Vieni labai nedrąsūs, kiti – pernelyg aktyvūs, treti dar nesugeba girdėti ir reaguoti į trenerio pastabas. Tačiau tas procesas yra pats įdomiausias. Matai, kaip būdami bendraamžių aplinkoje jie įgauna drąsos, pasitikėjimo ir tampa asmenybėmis.

Be abejo, kad labai didelę įtaką turi nuoširdus bendravimas su vaikais ir jų auklėjimas. Labai svarbu mokėti pagirti vaiką net tada, kai jam nepasiseka. Jis išmoksta nebijoti klysti, o tai verčia jį įvairiose situacijose elgtis drąsiau ir atsakingiau.

Drąsa, laisvė altikti tam tikrus veiksmus suvokiant pasėkmes augina pasitikėjimą. O tai yra pirmieji žingsniai į dideles pergales“, – pasakojo Š.Beivydas, dirbantis ir su darželių grupėmis.

Jaunųjų futbolininkų gyvenime ne mažesnę įtaką nei treneriai daro ir tėvai.

„Ypač svarbi yra pradžia. Tarkime, jei vaikas yra matęs žaidžiantį savo tėtį ar tėtis vesdavosi vaiką į stadioną – yra vienaip, jei tam vaikui futbolas visiškai naujas dalykas – yra kitaip“, – sakė E.Šidlauskis.

„Ateities“ auklėtinis Rojus Česnauskis – garsaus futbolininko Deivido Česnauskio sūnus. Aštuonmetis Rojus – vienas iš tų, kuris savo žaidžiantį tėtį matė nuo mažens. Kartu rungtynėse, kartu treniruotėse, kartu rūbinėje. Nieko keisto, kad jo pasirinkimas – futbolas.

„Laimingi vaikai – laimingi tėvai! Mūsų tėvų užduotis per bendravimą kartu su vaikais, įsiklausimą vieni kitų, pamatyti jų užsidegimą ar sportui, ar kitai veiklai! Kai dega jų akys, kyla daug smalsių klausimų ir tada jie neskaičiuoja nei laiko, nei jėgų. Bet mes turime visada būti kartu, dalyvauti, domėtis kaip sekasi, sekti vaiko nuotaikas, nes yra plonytė riba tarp sėkmės ir pakilimo ir nesėkmės, kuomet pasitikėjimas savimi krenta ir tiesiog vaikai gali spjaut į viską. Turime palaikyti tą pulsą nuolat!

Sportas yra tai, kas atitraukia šiai dienai vaikus nuo pasyvaus betikslio merdėjimo prie IT reikalų ar socialinių tinklų! Pati pastebiu savuosius, kai tik yra laiko prie TV ar kompiuterinių žaidimų, jie tampa pikti, irzlūs, apatiški, namie pykčiai, nepatenkinti. Vyras Deividas vieną tą pykčių židinį pašalino visam laikui – playstation (šypsosi).

Telefonų dar neturi! Mums labai paprasta buvo atrasti sporto šaką futbolą, kuomet mūsų šeima tuo gyvena. Berniukai tik išmokę vaikščioti, iškart prie kamuolio ir stadionuose augo. Iki dabar gyvena intensyviuose treniruočių, turnyrų grafikuose, o kur dar A lygos rungtynės!

Jų gyvenimas dabar mokslo ir sporto derinimas – aktyviai ir produktyviai! Brolių pavyzdžiu seka ir sesutė Ema, kuri paskui brolių ritmu. Jai tik dveji metai, darželio auklėtoja net stebėjosi, kad pagal metus ji jauniausia, pagal ūgį mažiausia, bet pagal fizinius pajėgumus stipriausia. Aktyvi veikla kokia bebūtų vaikui yra privaloma.

Aktyvus ir sportuojantis vaikas yra labai kitoks. Labai. Skirtumus matau lyginant su sūnų bendramoksliais. Tėvai turi labai prisidėti atrandant tą sporto šaką, kurioje vaikas jaustų malonumą, o ne prievolę, kad tėvai to nori. Tebūnie, kas metai keisis norai, vietoj futbolo krepšinis ar baseinas. Tegul. Svarbu vaikai ieško. Jie auga kartu su savo poreikiais.

Mes turime būti vaikams pavyzdys, turime patys sportuoti, negalime iš jų reikalauti, patys to nedarydami. Tebūnie paprastas greitas ėjimas parke, grynas oras ir buvimas kartu. Sportas vienija, kuria bendrystę, moko komandinio pulso palaikymo“, – kalbėjo Rojaus mama Vaida Česnauskienė.

„Ateities“ futbolo mokykla yra vienintelė Vilniaus mieste, kuri glaudžiai bendradarbiauja su darželiais. Vaikai iš darželių vežami į treniruotes ir iš treniruočių atgal – į darželius. Praėjusį sezoną “Ateities” veikloje dalyvavo net 200 darželinio ir 500 mokyklinio amžiaus vaikų.